ماشين آلات صنعتي ماشين آلات صنعتي .

ماشين آلات صنعتي

لوازم آشپزخانه

Related image

وسايل خانگي، دستگاه‌هايي هستند كه كارهاي روزانهٔ خانه‌داري را آسان‌تر مي‌كنند. اين وسايل زندگي انسان را متحول كرده‌اند و سبب بهبود بهداشت و تغذيهٔ عمومي شده‌اند. بعضي از انواع وسايل خانگي مانند چراغ خوراك‌پزي، يخچال، فريزر، خردكن، مخلوط‌كن و مايكروفر، براي تهيه و نگهداري غذا در آشپزخانه به كار مي‌روند. از بعضي ديگر، مانند ماشين لباس‌شويي، خشك‌كن، ماشين ظرف‌شويي و جاروبرقي، براي نظافت استفاده مي‌كنند و از بعضي براي تفريحات و سرگرمي استفاده مي‌شود مانند تلويزيون. برخي از لوازم خانگي برقي هستند و برخي ديگر غير برقي.

سرويس قابلمه ارزان قيمت

وسايل آشپزخانه ابزارهايي هستند كه با ياري آنها مواد خوردني را مي‌توان به گونه‌اي غذا تبديل كرده و آماده خوردن كرد. اين ابزارها را مي‌توان به دسته‌هاي گوناگوني بخش كرد مانند ظروف، ابزارهاي نگهداري خوراك، ابزارهاي زدودن بسته‌بندي، ابزارهاي آمايش خوراك خام و ابزارها و ظروف پخت غذا.

البته اين لوازم و ظروف و وسايل به دو گروه خانگي و صنعتي تقسيم مي‌شوند.

سوفله خوري

همه وسايلي كه در فروشگاه‌هاي لوازم آشپزخانه مي‌بينيد لزوما در آشپزخانه ضروري نيستند و بيشتر جنبه تجملاتي و دارند. اما برخي لوازم هستند كه وجودشان در آشپزخانه لازم و ضروري است. اين ابزار سرعت كار شما را بالا مي‌برند و انجام كارهاي مختلف را تسهيل مي‌كنند.

فلاسك چاي

قابلمه هاي استيل

اين قابلمه ها بيشتر براي پخت انواع خورش و غذاهاي آبدار مناسبند. با اين وجود بعضي از توليدكنندگان ادعا مي كنند كه مي توانيد برنج يا حتي ماكاروني را هم در اين قابلمه ها بپزيد و حتي ته ديگ هم داشته باشيد. نكته مهم هنگام استفاده از قابلمه هاي استيل تنظيم درجه حرارت است.

اگر عجله نكنيد و با حوصله شعله گاز را در حد كم نگه داريد نتيجه كارتان خوب مي شود. با اين وجود اگر غذاي شما ته گرفت و قابلمه تغيير رنگ داد با كمي سركه مي توانيد آن را مثل روز اولش تميز كنيد. در مجموع قابلمه هاي راحت و مناسبي هستند كه بهتر است هر خانمي در آشپزخانه اش حتماً از آنها داشته باشد.

نظر كارشناس: اين قابلمه ها در گروه سالم ترين قابلمه ها قرار مي گيرند و مصرف كنندگان مي توانند با خيال راحت و بدون نگراني از بابت ورود املاح و تركيبات شيميايي به درون غذا، از اين قابلمه ها استفاده كنند.

قابلمه هاي چدني

رقيب اصلي قابلمه هاي تفلون هستند كه چند سالي است نام آنها را زياد مي شنويم. از جمله ويژگي هاي قابلمه چدني اين است كه حرارت به طور يكنواخت در همه جاي ظرف پخش مي شود و غذا را به مدت بيشتري گرم نگه مي دارد. علاوه بر اين قابلمه هاي چدني مقاومت زيادي دارند، لب پر نمي شوند و رنگ شان از بين نمي رود. عيب بزرگ قابلمه هاي چدني اين است كه وزن زيادي دارند و ممكن است هنگام پخت بعضي از غذاها، به ويژه صاف كردن برنج استفاده از آنها دشوار باشد. قابلمه هاي چدني هم نچسب هستند و هنگام سرخ كردن مواد غذايي در اين ظروف نيازي نيست مقدار زيادي روغن استفاده كنيد.

حتي براي پخت غذا در فر هم مناسب هستند. بهتر است هنگام استفاده از قابلمه هاي چدني هميشه از حرارت كم تا متوسط استفاده كنيد. رنگ بدنه بيشتر قابلمه هاي چدني هميشه از حرارت كم تا متوسط استفاده كنيد. رنگ بدنه بيشتر قابلمه هاي چدني مشكي است و در مقايسه با انواع تفلون تنوع رنگ كمتري دارند.

نظر كارشناس: اين ظروف از آلياژي ساخته شده اند كه شامل آهن و كربن است. اگر به مدت طولاني از اين قابلمه ها استفاده شود شايد خطرهايي به همراه داشته باشد. به هر حال، در مقايسه با قابلمه هاي تفلون انتخاب مناسب تري است در مقايسه با قابلمه هاي استيل، آلومينيومي و پيركس از سلامت پايين تري برخوردار است.

قيمت جاروبرقي سطلي

قابلمه هاي لعابي

بيشتر براي طبخ غذهاي آبدار به كار مي روند و نمي توانيد داخل اين قابلمه ها برنج بپزيد يا حتي غذاهاي جامد را دوباره گرم كنيد. اين قابلمه ها را در اندازه هاي مختلف با قيمتي مناسب تهيه كرده و از آنها براي نگهداري غذا در يخچال يا پخت انواع سوپ و خوراك هاي مايع در حجم كم استفاده كنيد. علاوه بر اين طرح هاي متنوعي دارند و حتي برخي از نمونه هايشان با در شيشه اي طراحي شده اند.

نظر كارشناس: در اين قابلمه ها هم تركيبات شيميايي وجود دارد. روكش آنها به مرور زمان از بين مي روند و لعاب وارد خوراك ها مي شود. اگر اين قابلمه ها در معرض غذاهايي با PH اسيدي يا قليايي باشند واكنش هاي شيميايي سريع تر شده و آسيب هايي را ايجاد مي كند.

ظروف پيركس

اختراع ظروف شيشه اي پيركس در دوران توماس اديسون ريشه دارد. اديسون براي اختراع لامپ، شيشه اي لازم داشته كه در برابر حرارت مقاوم. باشد. شركتي كه اين شيشه را براي اديسون ابداع كرد چندي بعد ظروف شيشه اي با نام پيركس را به بازار جهاني عرضه كرد و بدين ترتيب قابلمه هاي شيشه اي روانه بازار شدند.

ظروف شيشه اي پيركس اين قابليت را دارند كه آنها را روي گاز، در فر يا مايكروفر قرار دهيد؛ ضمن اينكه ظاهرشان زيبا و شفاف است و مي توانيد با همان ظرف، غذا را سرو كنيد.

نظر كارشناس: در دسته ظروف سالم قرار مي گيرند و استفاده از اين ظروف براي سلامتي ما خطري ندارد و هيچ گونه ماده شيميايي از راه پيركس هاي مقاوم وارد بدن نمي شود. بنابراين توصيه مي شود براي پخت و پز از اين ظروف بيشتر استفاده كنيد.

قابلمه هاي سنتي

قابلمه هايي از جنس مس و روي در اين دسته قرار مي گيرند. در زمان مادربزرگ هاي ما استفاده از اين قابلمه ها كاربرد زيادي داشت و هنوز هم به دليل اينكه قابلمه هاي رويي كه به آنها روحي هم مي گويند به دليل قيمت ارزان مورد توجه بعضي از مردم قرار مي گيرند. اين قابلمه ها اندازه متنوعي دارند و سبك هستند.

نظر كارشناس: در اين قابلمه ها هم مشكل ورود املاح مس و روي به خوراك ها وجود دارد بهتر است به طور مداوم و طولاني مدتي از آنها استفاده نشود.

 پايه قابلمه

ماهيتابه هاي دردار مستطيلي شكلي هستند كه به طور حتم نام شان به گوش تان خورده است. مهمترين ويژگي اين قابلمه ها اين است كه غذا را با مقدار كمي روغن براي شما سرخ مي كنند، به همين دليل با كمك اين ماهيتابه ها غذاي سالمي مي خوريد. ضمن اينكه براي پخت سبزيجات با مقدار كمي آب مي توانيد از اين ماهيتابه هاي دردار كمك بگيريد. در مجموع اگر از آنها درست استفاده كنيد براي سلامتي تان ضرري ندارند.

نظر كارشناس: پوشش داخلي اين قابلمه از جنس تفلون است و در صورت ايجاد خراش در سطح قابلمه بهتر است آن را كنار بگذاريد چون در اين صورت سلامتي شما به خطر مي افتد.

صرف نظر از اين قضيه، به دليل اينكه در اين ماهيتابه ها بسته مي شود، مقدار اكسيژن اطراف مواد غذايي كاهش يافته و فشار داخل قابلمه بيشتر مي شود. در چنين شرايطي زمان پخت كاهش مي يابد. اگر هم شعله گاز كم باشد خوراك حالت سرخ كرده مطلوبي پيدا مي كند و نيازي به استفاده زياد از روغن نيست. بنابراين اين ماهيتابه ها از اين نظر برتري دارند كه چربي كمتري به بدن مي رسانند و سبب اضافه وزن و چاقي نمي شوند. به ويژه افرادي كه به غذاهاي چرب علاقه دارند با استفاده از اين ظروف غذاهاي سالم تري به بدن شان مي رسانند.

بهترين مارك قابلمه گرانيتي

زودپز، آرام پز و بخارپز

خيلي از خانم هاي شاغل كه براي آشپزي و به ويژه پخت غذاهاي سنتي زمان كافي ندارند، از طرفداران «زودپز» هستند. جدا از اين زودپز يك وسيله كاربردي در آشپزخانه است كه با كاهش زمان پخت، در مصرف گاز و وقت صرفه جويي مي كند و در مدت كوتاه تر غذايي كاملاً پخته و جاافتاده را تحويل تان مي دهد. اين وسيله در مقايسه با مايكروويو مشكوك به سرطان زا بودن نيست و درصد بيشتري از ويتامين هاي غذا را حفظ مي كند. براي تهيه تمام غذاها از انواع گوشت و مرغ گرفته تا سوپ و سبزيجات مي توانيد از اين ديگ مكانيكي استفاده كنيد و آشپزي را سريع، متنوع و با صرفه تر پيش ببريد.

يونيك

آرام پز هم براي خانم هاي شاغل كاربرد دارد. مي توانند شب مواد غذايي را داخل آن بريزند و صبح روز بعد غذاي آماده اي براي ناهار يا شام خانواده داشته باشند. بخارپز هم دستگاه برقي ديگري است كه شما را به مصرف غذاهاي سالم و بدون روغن تشويق مي كند.

نظر كارشناس: مهمترين عاملي كه ارزش مواد غذايي را كاهش مي دهد حرارت، نور و اكسيژن است. در زودپز، بخارپز و آرام پز وقتي در ظرف را مي بنديم، عامل اكسيژن را از مواد غذايي دور مي كنيم و اين اتفاق بيشتر در آرام پز و زودپز رخ مي دهد.

 

 

كريستال چيست ؟

در معناي لغت : واژه كريستال كاملا مشابه بلور به معني ماده است كه ذرات تشكيل دهنده آن با نظم در كنار يكديگر قرار گرفته باشند. اما معني كه در بازار و بين مردم براي ظروف كريستال شناخته شده است

در واقع شيشه سرب دار(LeadCrystal) مي باشد. ميزان اكسيد سرب متغير است و در بهترين حالت به ?? درصد ميرسد كه دليل سنگين وزن بودن محصولات كريستال همين ماده در آن است.

از ديگر خصوصيات اين نوع محصولات درخشندگي بيشتر انها است.

با توجه به اينكه ?? درصد از اين محصول را اكسيد سرب تشكيل داده اين نوع ظروف سنگين تر هستند نسبت به شيشه.

بلور چيست ؟

بلور هم مانند كريستال در لغت همان معناي گفته شده را دار. اما منظور محصولاتي هستند در ان ها از اكسيد سرب خبري نيست، كمي درخشندگي محصول كم تر و وزني بسيار سبك تر نسبت به حجم ظرف دارند.

بيشترين محصولات بلوري براي كشور چين هستند كه مشابه كريستال چك و يا ساير محصولات با كيفيت توليد مي شود ، اين تشابه كاملا سطحي هست و از نظر كيفيت با هم بسيار متفاوت هستند ، البته قيمت هم بسيار متفاوت هست و بايد منصفانه نظر داد ، محصولات بلور در حد قيمت خود خوب هستند.

سرويس قاشق و چنگال چه ماركي خوبه؟

كريستالين :

كريستالين ، نوعي ديگر از محصولات هستند كه در تركيب خود اكسيد سرب را دارد اما درصد سرب كمتر از ?? درصد است ، معمولا درصد اكسيد سرب در اين نوع ظروف حدود ?? درصد است. دليل ساخت محصولات كريستالين و كريستال لايت برخي قوانين است كه به تازگي ايجاد شده و استفاده از ظروف كريستال در مورد بعضي از نوشيدني ها و موادي مانند ترشي منع كرده است. در اين باره مي توانيد مطلب موارد منع مصرف را مطالعه فرماييد.

كريستال لايت :

كريستال لايت كه در واقع واژه اصلي آن كريستاليت (Crystalite) است كه در معني مفهومي مشابه با كريستال و بلور دارد ، در كريستاليت مانند بلور اكسيد سرب وجود ندارد ، اما وقتي شما اين محصولات را مشاهده مي كنيد بسيار نزديك به كريستال هستند ، دليل اين امر روش عمل اوري اين نوع محصولات است ، در واقع هنگام سرد كردن و شكل دهي اين محصولات با كنترل عوامل مختلف عمل بلوري شدن را كنترل كرده و ماده منظم تري تشكيل مي شود. محصولات كريستاليت وزن كم تري نسبت به كريستال دارند و از قيمت كمتري بر خورداند.

تفاوت ها :

?-كيفيت توليد :

براي اينكار يا بايد قبلا محصولات اصل را خريد كرده باشيد و اشنا باشيد ، يا اگر بار اول است شما بايد مقايسه كنيد ، محصول مثلا كشور چك را مشاهده كرديد سپس دنبال همان طرح توليد چين بگرديد و متوجه تفاوت خواهيد شد.

?- وزن ظروف :

همانطور در توضيح كلمات گفته شد محصولات كريستال سنگين ترين و بعد كريستالين و در اخر كريستال لايت و بلور هستند. وزن هم به شما كمك مي كند ، البته دقت كنيد كه دو ظرف مشابه را بايد مقايسه كنيد تا اين اختلاف وزن را متوجه شويد.

بند رخت

?- قيمت :

قيمت اين محصولات بسيار متفاوت هستند.

?- معايب موجود :

محصولاتي كه اصل هستند ، يعني كيفيت توليد بهتري دارند در نتيجه عيوب كمتري در آنها ديده خواهد شد.

خب سوال تشخيص اصل بودن محصول ما چگونه ممكن است ؟

براي نمونه تصويري از چند محصول مشابه كه در اين فروشگاه وجود دارد در ادامه قرار دارد.

پايه قابلمه چوبي

اين دو محصول بسيار مشابه هم هستند محصول چين از جنس كريستالين هست و محصول چك از جنس كريستال.

دقت داشته باشيد كه محصولات چين نسبت به قيمتي كه دارند از كيفيت خوبي برخوردارند و اين مقايسه فقط براي آشنايي شما با تفاوت ها است.

سه تصوير كه مشاهده مي كنيد پياله و پيش دستي خورشيدي توليد شده در كشور چين هست كه از جنس كريستالين هم تشكيل شده.

 

 جاروبرقي سطلي

 

هنگام خريد كريستال به اين نكات توجه كنيد

ظروف كريستال و بلور از محبوب‌ترين‌ها نزد اكثر ما هستند. محبوبيت كريستال و بلور در حدي است كه بسياري از شركت‌هاي توليدكننده تنها به توليد ظروف از اين جنس بسنده نكرده و مجسمه و اشياي تزئيني كريستالي را نيز به بازار عرضه كرده‌اند.

به گزارش خبرگزاري تسنيم، ظروف كريستال و بلور از محبوب‌ترين‌ها نزد اكثر ما هستند. محبوبيت كريستال و بلور در حدي است كه بسياري از شركت‌هاي توليدكننده تنها به توليد ظروف از اين جنس بسنده نكرده و مجسمه و اشياي تزئيني كريستالي را نيز به بازار عرضه كرده‌اند كه بسيار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

بند رخت تاشو

با توجه به محبوبيت اين ظروف در بازار شاهد عرضه نمونه‌هاي متنوع با مليت‌هاي گوناگون هستيم.نمونه‌هاي ايراني، نمونه‌هاي توليدي كشورهاي آلمان، ايتاليا، چك، تركيه، فرانسه و... كه هركدام بسته به مليت و طراحي و ميزان نقش و خط يا به قولي تراش روي كريستال قيمت‌هاي متفاوتي دارند.براساس بررسي‌هاي انجام شده كريستال‌هاي چك از گران‌‌ترين و با كيفيت‌ترين‌هاي بازار هستند.

سرويس 70 پارچه ليمون

البته نمونه‌هاي ايراني نيز طي سال‌هاي اخير از لحاظ كيفي در حد چشمگيري رشد داشته‌اند و شايد از لحاظ طراحي و درخشش ظاهري با نمونه‌هاي وارداتي قابل تشخيص نباشند. اما در هر حال زمان مي‌برد تا مصرف‌كننده ايراني به آنچه هموطنانش با زحمت و مشقت توليد كرده‌اند بهايي در حدي كه بايد دهد و هميشه اين تصور كه جنس خارجي بهتر است در ذهنش است.

*در وهله اول بودجه خود را مشخص كنيد. اين كار موجب مي‌شود تا شما بدانيد با بودجه‌اي كه داريد به سراغ كدام برند يا محصولات كدام كشور مي‌توانيد برويد.

قيمت سوفله خوري

*علاقه‌مندي خود را براي خريد برند خاص مشخص كنيد. ممكن است شما بودجه كمي براي خريد ظروف كريستال در نظر گرفته باشيد؛ اما به كريستال‌هاي چك يا آلمان يا لهستان علاقه‌مند باشيد.

در اين صورت بايد تكليف خود را مشخص كنيد يا يك ظرف كوچك از يك برند مطرح خريداري كنيد يا يك ظرف ارزان‌تر.

*هنگام خريد كريستال به اصل يا تقلبي بودن ظروف توجه كنيد. برخي مدل‌هاي تقلبي ظروف كريستال در بازار وجود دارد كه با كيفيت پايين توليد شده و با قيمت انواع اصلي به فروش مي‌رسد.

تنها راه مطمئن، خريد از مراكز معتبر و نمايندگي‌هاست. همچنين كريستال‌هاي اصل برگه مخصوصي دارند كه كشور سازنده درصد كريستال آنها را مشخص كرده است.

*كيفيت آنچه را كه مي‌خريد، بررسي كنيد. براي تشخيص شيشه و بلور با كيفيت بالا بايد فاكتورهاي زيادي را در نظر داشت، مانند ظاهر جنس و نحوه بسته‌بندي آن، شيشه و بلور توليدي نبايد رنگ مات داشته و داراي حباب باشد. شيشه و بلور وقتي داراي رنگ سفيد يا به اصطلاح بي رنگ باشد نشان‌دهنده كيفيت خوب آن است.

اردو خوري چيست؟

*در مورد ظروف و اشياي طلا يا نقره‌كوب دقت زيادي داشته باشيد؛ زيرا ممكن است برخي از فروشندگان در مورد ميزان طلا يا نقره به‌كار رفته در ظرف مورد نظر اطلاعات درست به خريدار ارائه نكنند يا اينكه ممكن است عيار طلا يا نقره‌اي را كه روي كريستال به‌كار رفته است، زياد اعلام كنند.

* قبل از خريد به خوبي طروف و اشيا را بررسي كنيد تا كجي، لب پريدگي و... نداشته باشد.

*قيمت را از چند فروشگاه بپرسيد.

تشخيص ظروف مسي اصل

*كالا را در بسته‌بندي صحيح و مطمئن از فروشنده تحويل بگيريد؛ زيرا زماني كه كالا از فروشگاه خارج شد مسووليت آن با شماست، نه با فروشنده.

*هنگام خريد ظروف رنگي حتما به يكنواختي رنگ در قسمت‌هاي گوناگون ظرف دقت كنيد.

كريستال چك

* حتما هنگام خريد فاكتور را از فروشنده را دريافت كنيد. برخي از برندها نيز براي محصولات خود خدمات پس از فروش يا گارانتي درنظر گرفته‌اند كه مي‌توانيد از اين خدمات نيز استفاده كنيد.

نكاتي براي نگهداري از ظروف بلور و كريستال

* به‌دليل حساسيت بالاي ظروف كريستال، بايد روش‌هاي مراقبت مناسب و شست‌وشوي صحيح آنها را ياد بگيريد.

* ظرف‌هاي كريستال را با مايع ظرفشويي و آب ولرم بشوييد و اگر تميز نشدند، مخلوطي از يك‌سوم سركه و دوسوم آب تهيه كنيد و با كمك برس شست‌وشو دهيد و سپس بلافاصله آن را خشك كنيد. پس اگر ظروف كريستال شما جلاي هميشگي خود را از دست داده است، مي‌توانيد از سركه سفيد كمك بگيريد. وقتي مي‌خواهيد ظرف كريستال را بشوييد مقداري سركه سفيد به آب آب‌كشي ولرم بيفزاييد. اگر ته ظرف رسوب جمع شده، اجازه بدهيد يك شبانه‌روز سركه و آب داغ درون ظرف بماند و بعد از اين زمان، اگر هنوز كثيفي بر جاي بود، بايد عمل را تكرار كنيد.

جا قابلمه اي

* ليوان و ظروف بلوري بعد از مدتي شفافيت خود را از دست مي‌دهند و تيره و كدر مي‌شوند. براي اينكه اين ظروف دوباره تميزي و شفافيت خود را به دست آورده و براق شوند، يك ليموترش را نصف كنيد و با حوصله ظروف را با سطح ليموترش‌ها تميز نماييد و بعد با آب ولرم بشوييد.

* همچنين مي‌توانيد براي چرك‌زدايي ظروف بلوري از آمونياك نيز مي‌توانيد استفاده كنيد.

* چند قطره آمونياك را در ظرفي محتوي آب ولرم ريخته ظروف را در آن بشوييد. سپس با آب ولرم آبكشي و آنها را خشك كنيد.

بهترين مارك زودپز

* از قرار دادن ظروف كريستال در مايكروفر به طور جدي خودداري كنيد.

* ظروف كريستال را همراه ظروف چرب در ماشين ظرفشويي نشوييد.

* سعي كنيد ظروف كريستال را با دست بشوييد و از ماشين ظرفشويي براي شست‌و شوي آنها استفاده نكنيد؛ زيرا ممكن است روي آنها خط و خش بيفتد. همچنين با توجه به اينكه ماشين‌ظرفشويي ظروف را با آب بسيار گرم مي‌شويد ممكن است قسمت‌هاي طلا يا نقره‌كوب دچار ايراد شوند.

جا ادويه يونيك

* ممكن است برخي از ظروف به‌دليل استفاده زياد يا بي‌احتياطي دچار پريدگي در برخي از قسمت‌ها شده باشند، اگر ظروف شما در لبه دچار پريدگي شده باشند، مي‌توانيد براي رفع اين مشكل از سمباده استفاده كنيد؛ البته در صورتي كه پريدگي كم باشد.

* براي از بين بردن آثار خراش ظروف بلور و كريستال مي‌توانيد از خمير دندان استفاده كنيد.

* براي جلوگيري از خطر شكستن ظروف هنگام شست‌وشو بهتر است آنها را از قسمت انتها داخل آب داغ نگذاريد، بلكه از قسمت پهلو در آب فرو بريد و براي تميزكردن كريستال از يك قسمت سركه و سه قسمت آب گرم استفاده كنيد.

 كلمن آب

تابه هاي رژيمي در ابعاد و شكل هاي مختلف و براي سليقه هاي متفاوت در بازار عرضه مي شود كه نكاتي را در استفاده از آن بايد رعايت كنيم

يكي از ظروفي كه بعضي از خانم ها در آشپز خانه از آن استفاده ميكننددر عصر حاضر تابه هاي رژيمي است كه كه در شكل و ابعاد مختلف براي سليقه هاي متفاوت توليد مي شود اين تابه ها انواع مختلف دارند براي استفاده صحيح آن بهتر است دفترچه آن را مطالعه نماييد و همچنين در حفظ و نگهداري و شستشوي اين ظروف بايد دقت كافي داشته باشيد كه جز اسرار خانه داري اين ظروفممكن است قيمت هاي متفاوت ارزان و يا گراني نيز داشته باشيد گران بودن تابه مبني بر كيفيت بالا نيست در ادامه در نيك صالحي بخوانيد

تابه هاي رژيمي

هنگام شستشوي اين ظروف از پاك‌ كننده‌ هاي زبر مثل سيم ظرف‌شويي استفاده نكنيد زيرا با اين كار، خاصيت نچسب‌ بودن تابه را از بين خواهيد برد.

? – قبل از انتخاب تابه مورد نظر درباره مارك‌هاي مختلف موجود در بازار پرس‌ و جو كنيد تا دقيقا آنچه را كه به آن نياز داريد، خريداري كرده‌ باشيد. ? – تابه‌هاي رژيمي در ابعاد مختلفي در بازار يافت مي‌شوند.

 جاي سيب زميني و پياز

انواع ماهيتابه

بنا به نياز خود و تعداد افراد خانواده اقدام به خريد كنيد. ? – قبل از استفاده از ظرف، راهنماي موجود در جعبه را به دقت مطالعه كنيد و از جزييات پخت و پز آگاه شويد.

? – بهترين نوع تابه‌هاي بدون نياز به روغن، انواعي هستند كه به صورت مستقيم روي شعله اجاق‌ گاز قرار مي‌گيرند.

? – از نچسب بودن سطح دروني و بيروني تابه و همچنين محكم بودن قفل آن اطمينان حاصل كنيد و به سراغ خريد انواعي برويد كه گارانتي معتبر دارند.

بهترين جاروبرقي

? – هنگام شستشوي اين ظروف از پاك‌ كننده‌ هاي زبر مثل سيم ظرف‌شويي استفاده نكنيد زيرا با اين كار، خاصيت نچسب‌ بودن تابه را از بين خواهيد برد.

قيمت جاروبرقي

همچنين بخوانيد : اشتباهات خانم ها در چيدمان آشپزخانه كه باعث بي نظمي ميشود

? – هنگام خريد از نسوز بودن دسته تابه مطمئن شويد. ? – گول قيمت‌هاي پايين را نخوريد زيرا نوع مرغوب و استاندارد اين تابه‌ها قيمت مشابهي دارند. ? – نكته ديگر اينكه مراقب كيفيت پايين تابه‌هاي چيني موجود در بازار باشيد.

?? – تابه‌هاي رژيمي بنا به ابعاد، جنس، نوع و كارايي به قيمت‌هاي مختلفي در بازار يافت مي‌شوند .

هنگام خريد به اين نكته توجه داشته باشيد كه قيمت بالاي كالا، نشان‌ دهنده مرغوبيت آن نيست و بهتر است از افرادي كه از خريد اين نوع تابه‌ها رضايت دارند،

كمك بگيريد تا در ازاي پرداخت پول، كالاي مناسبي را خريداري كنيد.

بهترين مارك كتري و قوري

بيشتر بدانيد : آنچه بايد در باره تابه هاي رژيمي بدانيد

تابه هاي رژيمي در ابعاد مختلفي در بازار يافت مي‌شوند.

بنا به نياز خود و تعداد افراد خانواده اقدام به خريد كنيد. – قبل از استفاده از ظرف، راهنماي موجود در جعبه را به دقت مطالعه كنيد و از جزييات پخت و پز آگاه شويد.

– بهترين نوع تابه‌هاي بدون نياز به روغن، انواعي هستند كه به صورت مستقيم روي شعله اجاق‌ گاز قرار مي‌گيرند.

هسته گير آلبالو

ماهيتابه

– از نچسب بودن سطح دروني و بيروني تابه و همچنين محكم بودن قفل آن اطمينان حاصل كنيد و به سراغ خريد انواعي برويد كه گارانتي معتبر دارند.

– هنگام شستشوي اين ظروف از پاك‌ كننده‌ هاي زبر مثل سيم ظرفشويي استفاده نكنيد زيرا با اين كار، خاصيت نچسب‌ بودن تابهرا از بين خواهيد برد.

– هنگام خريد از نسوز بودن دسته تابه مطمئن شويد.

 

بادبزن باربيكيو

آنچه‌ در باره‌ ظروف تفلون بايد‌ بدانيد

يكي از معمولي‌ترين و در عين حال كارآمدترين و مفيدترين وسايلي كه در آشپزخانه‌ها به چشم مي‌خورد ظروف آشپزي است. در قديم‌الايام اين ظرف‌ها بيشتر مسي، رويي يا گلي وسراميكي بود، ولي امروزه تنوع زيادي در ظروف آشپزخانه ديده مي‌شود.

تصوير آنچه‌ در باره‌ ظروف تفلون بايد‌ بدانيد

حالا علاوه بر ظروف مسي و رويي، وسايلي از جنس چدن، استيل و تفلون هم در تمام آشپزخانه‌ها يافت مي‌شود. از ميان اين ظرف‌ها اما تفلون بيشترين تعداد را به خود اختصاص داده است. امروزه ظروف تفلون در انواع مدلها و رنگهاي مختلف در همه فروشگاه‌ها و خانه‌ها وجود دارد و در پخت‌و‌پز از انواع مختلف آن استفاده مي‌شود. در كنار تمام اين تنوع و دگرگوني در شكل و فرم و جنس ظرف‌ها بايد بدانيم هر جنس از ظروف محاسن و معايبي دارد؛ به اين معنا كه اگر به نحوه نگهداري و استفاده درست از آن در خانه دقت نكنيم ممكن است مشكلاتي را براي ما و خانواده‌مان در پي داشته باشد.

فلاسك

حالا سوال اساسي اين است كه موقع خريدن ظروف به چه معياري بايد توجه كنيم؛ آيا فقط زيبايي ظرف براي شما مهم است يا قيمت مناسب آن؟ هر كدام از اين‌ها كه باشد، يادتان نرود موقع خريدن ظروف تفلون بايد به نكات مهم ديگري هم توجه كنيد. به عنوان نمونه فراموش نكنيد كه براي خريد ظرف مناسب حتماً اول بايد به دنبال علامت استاندارد روي آن باشيد. همچنين در صورت امكان، ظروفي را بخريد كه مجوز بهداشت هم داشته باشد چون وقتي كه ظرفي مجوز بهداشت دارد، حتما از كيفيت مناسبي برخوردار است.

اين را هم به خاطر بسپاريد كه مهم نيست ظروف تفلون حتماً خارجي باشد؛ چون تنها خارجي بودن نشانه خوب و مناسب بودن يك ظرف نيست.

بهترين مارك كتري و قوري

شايد بعضي از ظروف تفلون از لحاظ قيمت ارزان‌تر باشد ولي به عنوان مثال علامت استاندارد نداشته باشد. بنابراين حتماً دقت كنيد براي حفظ سلامت اعضاي خانواده، از ظروف استاندارد استفاده نماييد؛ به عبارت ديگر ظروف غير استاندارد هيچ وقت و در هيچ شرايطي مناسب آشپزي نيست.

قيمت سوفله خوري استيل نگين دار

نكته ديگر اينكه موقع خريد ظروف تفلون دقت كنيد كه سطح داخلي آن زدگي يا ترك نداشته باشد چون استفاده از اينگونه ظرف‌ها بسيار مضر است؛ هنگام پخت و پز مواد غذايي به داخل اين تركها وارد شده و مواد اوليه ظروف نيز مي‌تواند وارد غذا ‌شود. بنابراين مشخص است كه چنين موضوعي به قطع و يقين باعث بروز بيماري‌هاي مختلف براي افراد خانواده خواهد شد.

مراقب باشيد ظروف تفلون خش برندارد!

براي شستشوي ظروف تفلون از اسكاچ زبر و يا سيم ظرفشويي استفاده نكنيد؛ حتما ظروف تفلون را با ابر نرم يا تكه‌اي تور پرده شستشو دهيد. همچنين براي شستشوي ظروف تفلون از مايع ظرفشويي استفاده كنيد و از مصرف پودر لباسشويي براي اين كار جدا خودداري نماييد.

سيني چاي

چون اين كار به تدريج باعث ايجاد خش‌هايي در سطح ظرف خواهد شد. همچنين اگر مشاهده كرديد ظروف تفلون شما به هر دليلي مانند برخورد قاشق با كف ظرف خش برداشته، هرگز دوباره از آن استفاده نكنيد چون در اثر پختن غذا در چنين ظرفي تكه‌هاي مواد اوليه ظرف وارد غذا مي‌شود. پس موقع پخت‌وپز حتما و فقط از قاشق‌هاي چوبي و يا قاشق‌هايي كه براي اينگونه ظروف ساخته شده، استفاده كرده و هرگز اجسام تيز و برنده را به كار نبريد.

بادبزن ايزي فاير

همچنين به ياد داشته باشيد وقتي ظروف تفلون مورد نظر خود را خريداري كرديد، بايد اول ظرف را با مايع ظرفشويي و آب ولرم بشوئيد و سطح داخل آن را با روغن چرب كرده و چندين ساعت بگذاريد بماند و سپس از آن براي تهيه غذا استفاده كنيد.

فلاكس

بازسازي ظروف تفلون؛ خوب است يا بد؟

متاسفانه هنوز هم شاهديم بعضي از فروشگاه‌ها اقدام به گرفتن ظروف تفلون كهنه و تعمير و بازسازي آنها مي‌كنند. اما اگر شما هم اين كار را انجام مي‌دهيد از ما به شما نصيحت، هيچ‌وقت براي صرفه‌جويي و كمتر شدن هزينه خانواده اقدام به چنين كاري نكنيد چون موادي كه براي بازسازي تفلون استفاده مي‌شود مورد تائيد سازمان بهداشت نيست و براي سلامتي همه افراد خانواده بسيار مضر است.

لوازم آشپزخانه

همچنين فراموش نكنيد كه ظروف تفلون را نبايد روي حرارت زياد قرار دهيد چون بخاري كه از اينگونه ظروف متصاعد مي‌شود بسيار خطرناك است. علاوه بر اين، سطح همه ظروف تفلون نيز پس از مدتي استفاده تغيير رنگ و شكل خواهد داد و در اينصورت نيز نبايد از آن‌ها استفاده كنيد.

جاروبرقي


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۴:۲۱ توسط:sarmad موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :